جنس نر موفقیت احمدرضا عابدزاده اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

جنس نر: موفقیت احمدرضا عابدزاده اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری از تلخی و تراژدی خبری نیست ، موقعیتی که «شرایط خاص» را رقم زد

سریال «شرایط خاص» به کارگردانی وحید امیرخانی این روزها در حال ضبط است و قصه ای راجع به یک موقعیت اشتباهی را رقم می زند. 

از تلخی و تراژدی خبری نیست ، موقعیتی که «شرایط خاص» را رقم زد

موقعیتی که «شرایط خاص» را رقم زد/ از تلخی و تراژدی خبری نیست

عبارات مهم : باران

سریال «شرایط خاص» به کارگردانی وحید امیرخانی این روزها در حال ضبط است و قصه ای راجع به یک موقعیت اشتباهی را رقم می زند.

به گزارش مهر، سریال «شرایط خاص» به کارگردانی وحید امیرخانی و تهیه کنندگی سیدمرتضی فاطمی این روزها در حال تصویربرداری است تا جهت پخش از تلویزیون آماده شود. در یکی از شب های بهاری به پشت صحنه این سریال رفتیم تا در جریان روند تولید آن قرار بگیریم؛ سریالی که داستان آن با حال و هوای یک کمدی موقعیت رقم می خورد و قصه یک جابه جایی را روایت می کند.

لوکیشن سریال یک منزل حیاط دار در منطقه پاسداران است که این منزل در قصه به پروانه معصومی تعلق دارد.

از تلخی و تراژدی خبری نیست ، موقعیتی که «شرایط خاص» را رقم زد

امیرخانی کارگردان پشت مانیتور نشسته و صحنه ای که قرار است تصویربرداری شود متعلق به سکانس بیستم از قسمت ۱۴ سریال هست. ساعت حدود ۱۸ عصر است و باران بهاری به شدت می بارد. در فیلمنامه این صحنه بارانی نیست ولی حالا که هوا بارانی است این صحنه را با همین حال و هوا تصویربرداری می کنند.

وحید امیرخانی و عوامل پشت صحنه در داخل منزل هستند و بازی ها و دیالوگ ها در حیاط انجام خواهد شد. بعد از یک هماهنگی در پشت و جلوی دوربین دستیار کارگردان سه دو یک می دهد و تصویربرداری را شروع می کنند.

سریال «شرایط خاص» به کارگردانی وحید امیرخانی این روزها در حال ضبط است و قصه ای راجع به یک موقعیت اشتباهی را رقم می زند. 

کامبیز دیرباز در نقش آصف بازیگر این صحنه، یک تسبیح در دستانش است و در داخل منزل قدم می زند و شمارش می کند. بعد از شماره چهار که به آرامی آن را ادا می کند، وارد حیاط می شود. پروانه معصومی در نقش مرضیه در حیاط نشسته و در حال بافتن یک لباس است و از راه رفتن های زیاد دیرباز کلافه می شود.

فعلا بازیگران به صورت تمرینی بازی می کنند و در چند دیالوگ اولی که بین ارزش رد و بدل می شود تصویربرداری را متوقف می کنند. باران اردیبهشت به شدت می بارد، باران همراه با طوفان است و درخت های حیاط را هم تکان می دهد. یک نفر این طرف پشت صحنه می گوید باران اینقدر شدید است که ممکن است مخاطب بعد از دیدن سریال فکر کند از باران مصنوعی استفاده کرده ایم.

هر از گاهی صدای رعد و برق هم از آسمان می آید و عوامل مجبور هستند بعضی از میزانسن ها و اتفاقات سریال را به خاطر باران عوض کردن دهند.

از تلخی و تراژدی خبری نیست ، موقعیتی که «شرایط خاص» را رقم زد

بعد از این تغییرات دوباره تصویربرداری را شروع می کنند. دیرباز طول اتاق را قدم می زند و بعد وارد حیاط می شود و این بار صدای شمارش هایش را نمی شنویم.

پروانه معصومی در حیاط زیر سقف کوچکی روی یک صندلی نشسته و در حال بافتنی است.

سریال «شرایط خاص» به کارگردانی وحید امیرخانی این روزها در حال ضبط است و قصه ای راجع به یک موقعیت اشتباهی را رقم می زند. 

مرضیه: چته مادر؟

آصف: هیچی.

از تلخی و تراژدی خبری نیست ، موقعیتی که «شرایط خاص» را رقم زد

مرضیه: به من نگو هیچی، من می فهمم یه چیزی داره اذیتت میکنه.

آصف: نمی دونم شاید نمی تونم درست تصمیم بگیرم.

مرضیه: خب استخاره بگیر.

آصف دو دستش را اوج می برد، چشمانش را می بندد و بعد آنها را به هم نزدیک می کند و می گوید: حل شد.

معصومی از نحوه استخاره اش تعجب می کند و می پرسد این چه مدل استخاره بود و آصف توضیحاتی به شوخی ارایه می کند.

همین صحنه را از زاویه ای دیگر می گیرند و بعد تصویربرداری را متوقف می کنند. کارگردان جلو می رود و توضیحاتی راجع به دیالوگ ها به دیرباز می دهد، کلماتی را کم و زیاد می کند و با هم تغییرات اندکی ایجاد می کنند.

ادامه این سکانس به قصه خواستگاری می رسد و آصف می گوید که امشب می خواهد نیمه دیگر دینش را کامل کند.

بعد از گرفتن این سکانس، تصویربرداری متوقف می شود و عوامل استراحت می کنند. کامبیز دیرباز در همین دقایق راجع به حضورش در این سریال و نخستین همکاری اش با وحید امیرخانی به خبرنگار مهر توضیح می دهد: من فیلم «در مدت معلوم» را از وحید امیرخانی دیده بودم که فکر می کنم فیلم یکدست و بانمکی بود و وظیفه آن هم روشن بود. من احساس کردم او از جوانانی است که با شروع خوبی وارد سینما شده است و خیلی هم حرفه ای کار می کند.

من چندین سال در فضای داستان های تلخ و تراژیک را کار کردم و دل خودم هم جهت کمدی و یک فضای شیرین تنگ شده است بود

وی ادامه می دهد: من هم هر لحظه دنبال سلیقه ها و کارگردان های متفاوت با نظر های متفاوت هستم چون باعث می شود من هم فضاهای متفاوتی را تجربه کنم. علت دیگر این همکاری این بود که من چندین سال در فضای داستان های تلخ و تراژیک را کار کردم و دل خودم هم جهت کمدی و یک فضای شیرین تنگ شده است بود.

دیرباز با اشاره به حضورش در این سریال بیان می کند: من احساس کردم این سریال موقعیت شیرینی دارد و درصد بالایی از فضایی را که مورد انتظارم هست، دارد. شاید این اثر یک کمدی که مخاطب با آن قهقهه بزند، نباشد ولی بعد از دو سال فضای تراژیک و غم انگیزی که با قصه های سعید نعمت الله پشت سر گذاشتم احساس کردم این کار می تواند جهت خودم هم تنفس باشد.

گفتگویم با دیرباز به آخر می رسد ولی عوامل همچنان منتظر هستند تا بازیگران دیگر نیز از راه برسند و باقی سکانس ها را تصویربرداری کنند.

در این فاصله سراغ وحید امیرخانی کارگردان سریال می روم و او راجع به اوضاع تلویزیون و ساخت سریال در شرایط کنونی می گوید: تلویزیون در حال حاضر در شرایط خوبی به لحاظ مخاطب قرار ندارد. من کاری به آمارهایی که نسبت به مخاطبان سریال ها و برنامه ها اعلام می شود، ندارم ولی آنچه در جامعه می بینم این است که تلویزیون در میان مردم شرایط ایده آلی ندارد.

وی ادامه می دهد: من بدون لحاظ کردن کیفیت کارها می گویم که بازار مخاطب گرم نیست و همین شرایط انگیزه ای شد که باتوجه به حساسیت ها و ممیزی ها به فکر ساخت سریالی جهت مخاطبان باشم که از جذابیت برخوردار باشد و مخاطب با آن حال خوبی داشته باشد.

امیرخانی با اشاره به متن فیلمنامه سریال «شرایط خاص» توضیح می دهد: متن این سریال پیش از این در گروه های مورد نظر فیلم و سریال تصویب شده است بود و زمانیکه قرار شد من آن را کارگردانی کنم یک بار دیگر به همراه نویسنده ها، آن را بازنویسی کردیم.

این کارگردان که نخستین سریال خود را می سازد راجع به شرایط مالی صداوسیما عنوان می کند: تلویزیون، بودجه خوبی ندارد، جهت ساخت سریال ها وقت کمی دارد و مسابقه جهت قرار گرفتن در کنداکتور و پخش مناسب زیاد هست. همه اینها شرایط را خاص می کند که هم جالب است هم می تواند سازنده را بعد بزند و انرژی بگیرد.

دست شما در شرایط فعلی در ساخت کمدی بسته است چراکه کمدی درست کار کردن خیلی سخت است

کارگردان فیلم سینمایی «در مدت معلوم» راجع به ساخت آثار کمدی در شرایط کنونی نیز می گوید: دست شما در شرایط فعلی در ساخت کمدی بسته است چراکه کمدیِ درست کار کردن خیلی سخت هست. محدودیت های زیادی اعمال می شود و نظر مدیران هم باید تامین شود و همه اینها شرایط کار در تلویزیون را خاص می کند.

امیرخانی با اشاره به فضای کمدی سریال «شرایط خاص» توضیح می دهد: ما با توجه به فضا و قصه خواستیم موقعیت هایی کمدی دربیاوریم که صرفا طنازی در دیالوگ نباشد بلکه موقعیت ها هم مخاطب را بخنداند و درگیر کند. زیرمتن ما قصه ای تلخ است و به نوعی می توان گفت موقعیتی کمدی در یک بستر دراماتیک است.

گروه عوامل شب کار هستند و نزدیک ساعت ۲۱ می شود که بازیگران دیگری از جمله نادر سلیمانی و مریم سعادت هم به لوکیشن وارد می شوند. هنوز کار را شروع نکرده اند و بازیگران در حال گفتگو با یکدیگر و دیگر عوامل هستند تا باقی کار را در شب ادامه دهند. لوکیشن سریال را ترک می کنم ولی عوامل تا پاسی از نیمه شب باید در همین منزل بمانند و ادامه قصه ای را بازی کنند که شرایط خاصی را جهت همه رقم زده است.

واژه های کلیدی: باران | سریال | مخاطب | سریالی | تلویزیون | کارگردان | تلویزیون | کارگردانی | شرایط مالی | کارگردان فیلم | کامبیز دیرباز

از تلخی و تراژدی خبری نیست ، موقعیتی که «شرایط خاص» را رقم زد

از تلخی و تراژدی خبری نیست ، موقعیتی که «شرایط خاص» را رقم زد

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog